Назад     Далее     Оглавление     Каталог библиотеки


Прочитано:прочитаноне прочитано95%

МОЛИТВА СЕРАФИМУ САРОВСКОМУ


О, пречудный Отче Серафиме! Великий Саровский чудотворче, всем при-

бегающим к тебе скоропослушный помощниче. Во дни земного жития, тощ и неутешен отыде. Но всем в сладость бысть видение лика твоего и благоутвердивый глас словес твоих. Коим же и дар помолений, дар прозрения, дар немощныых душ врачевания обилен в теде явися, когда же призва тя от земных трудов к небесному оуспокоению, николи не любя твоя преста от нас, и невозможно есть исчислити чудеса твоя, умножившиеся яко звезды небесные, се бо по всем концам Земли нашея людям божиим являешися и даруеши им исцеление. Тем же мы вопием ти. о, претихий и кроткий угодниче Божий, дерзновенный к нему молитвенниче!

Николи же призывающие тя от реваяй! Вознеси о нас благомощную твою

молитву ко Господу сия! Да дарует нам вся благопотребная в жизни сей и вся к душевному спасению полезная. Да оградит нас от падений греховных и истинному покаянию, да научит нас! Во еже беспреткновенно внити нам в Вечное Небесное Царство, иде же ты ныне в незаходимой славе, и тамо воспевати со всеми Святыми Живоначальную Троицу во веки веков. Аминь!


МОЛИТВА НИКОЛЕ УГОДНИКУ


О, всеблагий Отче Николае! Пастырю и учителю всех верою притекающих

к твоему заступлению и теплою молитвою тебя призывающих! Скоро потщися и избави Христово стадо от волков, губящих его, и всяку страну христианскую огради и сохрани святыми своими молитвами от мирского мятежа, труса, нашествия иноплеменников и междоусобные брани, от глада, потопа, огня, меча и напрасныя смерти. И яко же помиловал еси триех мужей, в темнице сидящих, и избавил еси их царева гнева и посечения мечного, тако помилуй и меня, умом, словом и делом во тьме грехов суша и избави мя Гнева Божия и вечныя казни; яко да твоим ходатайством и помощию, Своим же милосердием и благодатию Христос Бог тихое и безгрешное житие даст ми пожити в веце сем и избавит мя стояния, сподобит же деснаго со всеми святыми. Аминь!


МОЛИТВА ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ


О, Пресвятая Дево, Мати Господа, Царица небеси и земли! Вонми мно-

гоболезненному моему воздыханию души нашея, призри с высоты святыя Твоея на нас, с верою и любовию поклоняющихся Пречистому Образу Твоему! В грехми погружaemи, скорьбми обуревaemи, взирая на Твой Образ, яко живой Ти сущей с нами, приносим смиренныя моления наши. Не имами бо ни иные помощи, ни инаго представительства, ни утешения, токмо Тебе, о, Мати всех скорбящих и обремененных! Помози нам немощным, утоли скорбь нашу, настави на путь правый нас, заблуждающих, уврачуй и спаси безнадежных, даруй нам прочее время живота нашего в мире и тишине проводити. Подаждь христианскую кончину и на Страшном Суде Сына Твоего явися нам милосердныя Заступница, да всегда поем, величaem и славим Тя, яко благую заступницу рода Христианского со всеми, угодившими Богу. Аминь! .
     - 38 -


ОТЧЕ НАШ


Отче наш, иже еси на небеси! Да святится имя Твое, да приидет Царс-

тво Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси, так и на Земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наши, яко же и мы оставляем должникам нашим, и не введи нас во искушение, но избави нас от лукавого. Яко Твоя есть сила на небе и на земли. Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу и ныне, и присно, и вовеки веков. Аминь!


ИИСУСОВА МОЛИТВА


Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешного! (3 раза).

МОЛИТВА ЧЕСТНОМУ КРЕСТУ


Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежит от лица Его

ненавидящий Его. Яко исчезает дым, да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголящих : радуйся, Пречестный и Животворящий Крест Господень, прогоняй бесы силою на тебе распятого Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшего и поправшего силу диавола, и даровавшего нам Крест Свой Честный на прогнание всякого супостата.

О, Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помоги со Святою

Госпожою Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь!



Далее...Назад     Оглавление     Каталог библиотеки


https://medelit46.ru скидка на кодирование после процедуры Вывод из запоя.